kasvav moodustis peopesas 18.03.02 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere!

Umbes pool aastat tagasi tekkis mu abikaasa peopessa väike muna. Valu ega muud häda see ei tekitanud. Nüüdseks on see muna oluliselt suurenenud. Keset sirget peopesa on täiesti nähtav suur kühm. Valu see endiselt ei tekita, ainult mudimisel tekib ebameeldiv tunne. Millega võiks tegemist olla ja kas kirurg oleks õige arst, kelle poole pöörduda?

Lugupidamisega

Kati

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Tegemist on uudismoodustise e. kasvajaga. Harilikult selles piirkonas peaks tegu olema healoomulise protsessiga, kõige tõenäolisem on peopesa sidekirme vohand e.fibromatoos. Kirurg või ortopeed on õiged arstid, kelle poole sellise patoloogiaga tuleks pöörduda, sest ravi on operatiivne.