Roided 09.10.16 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere.Olen onko. haige(opereeritu vasak rind taielikult ara)Kaisin arsti kuna valitab vasak pool, tehti ultrsheli mis naitas
vedeliku kogumist.Arst tegi ka roietest pilti ja avastati 2roiet katki,mis võis tekitada valu. Onkoloog suunas perearsti juurde, kuid sealt oli vastus -ise kasvavad kinni.Kas tõesti pean kannatama ja ootama. See kestab juba paar aastat. Ehk saate Teie midagi soovitada, mida teha. Ilusat paeva.

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Roide võivad katki minna kas traumast või kasvaja haigusest. Trauma korral peaks roidemurd paranema paari kuuga, kasvajahaiguse korral on asi keerulisem. Soovitan pöörduda uuesti Teid opereerinud kirurgi poole. UH-s leitud vedelikukogunemine ei tohiks suurt valu põhjustada.