Mao probleem 07.10.16 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere!

Minul on maoga probleemid. Nimelt on minul iiveldus koguaeg. Igapäev, iga hetk. Alati on tunne et söök tuleb ülesse.

Olen 19-aastane mees kes on veidi ülekaaluline. Olen 190cm pikk ja kaalun 97kg. Mao probleemid algasid umbes 2-3 aastat tagasi kui hommikuti oli iiveldus. Praeguseks on iiveldus koguaeg. Kasutan sellist asja nagu mynthoni pastillid millega mul iiveldust ei ole. Kastuan Mynthonit 1 pakk päevas ja sellega pole mul nagu midagi viga. Kuid see ei ole nagu normaalne. Mynthonit mitte kasutades tuleb söök kohe välja. Kui sööki pole siis tuleb ainult niiöelda "maomahla".

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Kui nii lihtne vahend, nagu Mynton Teid aitab, siis probleem ei tohiks olla väga suur. Kuna see Teid aga häirib, siis peaksite uuesti pöörduma arstile, soovitavalt gastroenteroloogi poole. Ka kaalualandamisest võiks olla kasu.