Jala paistetus 15.09.16 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere
Parem jalg põlvest alla poole läheb paiste ja kõvaks peale pikemat istumist ja ka alkoholi nautides,kysimuses on mõni klaas veini,samuti kuumade ilmade puhul.Samas jalas esineb ka krampe ja needgi tekivad öösiti peale alkoholi nautimist,vahel tundub,et ka tee mõjub halvasti
Kas peaksin uurima milles viga

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Kui vaevused tekivad "alkoholi nautimise" järel, siis soovitan sellest loobuda.
Ühe jala turse võiks viidata veenipatoloogiale või lümfipaisule. Igal juhul võiks selgitada, milles viga.