Vasaku käe väikesel sõrmel luumurd 31.08.16 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Vasaku käe väikesel sõrmel luumurd. Kips pidi 3 nädalat peal olema. Võtsin kipsi ära, kui sõrme kõvertada ei saa, valus hakkab. Sõrm on paksem kui teine väike sõrm. Päeva peale on sõrm linud mõnest kohast siniseks. Kas see on normaalne, et ei saa kohe liikutada ja valus on kõvertades???

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Peale 3 nädalat kipsis olemist muutub iga liiges kangeks ja funktsiooooni taastamine võtab aega. Ka turse peale luumurdu püsib mõne aja. Muretesemiseks põhjust ei näe.