jala paistetus pärast traumat 04.06.16 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

tere, kukkusin eelmine nädal rattaga ja allpool põlve sain vigastada, suur muhk oli põlve all. paari päeva pärast kadus altpoolt põlve muhk ära ja liikus allapoole, nüüd on jalg on paiste läinud altpoolt. isegi jalalaba on kuni varvasteni paistes. võtan 2x päevas ibuprofeeni ja määrin miski geeliga , mis sinikate vastu apteegist sain.

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Trauma puhune paistetud on kaunis tavaline. Tekkinud hematoom vajub alla. Rohud, mida võtate, on omal kohal, aga traumat nad olematuks ei tee. Paistetuse vastu aitab rahu ja jala hoidmine kehast kõrgemal. Üldjuhul aitab aeg.