Hootine valu paremal kõhus 18.05.16 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere!
Olen 20-aastane noor neiu ning mind vaevab valu õrn, kuid väga häiriv ja elu segav valu paremal pool kõhus (nabast diagonaalis veidi paremal üleval, kuid varieerub, vahel allpool, siis ülevamal). Probleemid hakkasid umbes aasta tagasi, kus kord kuus umbes tuli väga suur valuhoog. Eriti suureks läksid valud u 8 kuud tagasi, iga kuu umbes korra nii, et pidin kiirabi kutsuma, ei saanud püsti seista, ainult oigasin. Olen läbi käinud kõikvõimalikud arstid, arvati, et menstruatsiooniga seotud asi, aga günekoloog ei leidnud midagi. Erakorralises tehti igasugused ultraheli ja vereproovi uuringud ning põletikku ega midagi valesti kõhus polnud. Perearst soovitas jätta nt piima välja menüüst, jätsin. Läks paremaks ning enam neid suuri igakuised valuhoogusid pole olnud. Nüüd on lihtsalt juba umbes kaks nädalat olnud pidev õrn valu paremal pool, kui millegagi tegelen (püsti seisan, liigun) ununeb ära ja ei pane tähele, aga kui jällegi lösutan ja istun, laman, tunnen valu. Perearsti viimaste uuringute järgi pidi mul mingi algloom seal olema ning ta kirjutas mulle Metreodizanol nycomed tabletid. Hetkel võtan neid, kuid paremaks pole läinud.

Vabandan, et nii pikk küsimus. Ehk oskate öelda, mis valdkonnaga tegu või mis probleem mul on? Hakkasin kahtlustama ka, et midagi närvidega (psühholoogilist) või siis sooles miskit? Maohaavade peale mõtlesin ka. Ehk alkoholist midagi!?

Aitäh vastamast,
Parimat,

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Nagu ma aru saan, olete selle probleemiga juba mitme arsti juures käinud. Ainult kirjelduse järgi ja ilma uuringuteta pole ma kindlasti võimeline Teid piinavat häda nimetama. Enne, kui jääda närviprobleemi uskuma, peaks välistama võimalikud somaatilised põhjused. Kui günekoloog pole põhjust leidnud, peaks järgmine käik olema gastroenteroloogi juurde.