Sümpatektoomia 12.04.16 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere. Mul peale sünnitamist hakkasid kaenlaaugud narveerimisest higistama.alati kui kuskile. Minek oli siis hakkasid higistama ja läksin rumala peaga tegema sümpatektoomia operatsiooni,kuna netis seda kiideti. Higistamine peale seda alles algas. Umbses ruumis ja ütleme. Siis et suvel on mul peaaegu igas ruumis umbne,suvel palavaga ja siis veel loomulikult füüsilist tehes ja kahjuks on mul veel ka füüsiline töö,suudan ma paari minutiga oma pluusi niimoodi märjaks higistada et seda v6ib välja väänata. Et ennem kui olid kaenlaall umbes 5 cm suuruse läbim66duga niisked plekid siis nüüd on terve kehakaenla aukudest alla poole ja seda on kordades umbes 1000. Ma väsin tööl ka ära kuna nahk on märg. Neid asju on igasuguseid veel,akne seljapeal ja näos jne. Ennem operatsiooni ei olnud mul ühtegi punni. Aga selle k6ik elab ka üle aga k6ige suurem asi mis mulle muret valmistab on see et pealeboperatsiooni olid mul silmad veresooni täis ja punased. Arstid ise ka imestasid,üks pupill on koguaeg väike. Pimedas näen halvasti autoga näiteks s6ita. Muidu mul on silmanägemine alati väga hea olnud. Ja silmad mis mulle ennem meeldisid enam ei meeldi. Lähedalt vaadates on nad lihtsalt kuidagi koledad,silma munad oleks nagu punni läinud välja vajund,ja minu arust nad pahenevad koguaeg. Operatsioonist on vist mingi 7 aastat. Et kas oskate 6elda kas mingi silma närv v6is minna kaenla augu omaga sassi,kuna üks silmapupill koguaeg väike ja üks kaenla auk ka higistab teine ei higista eriti ja käed kuivavad,see on ka jama,näevad kuidagi vanainimeste käte moodi välja. Muidu on mul head geenid ja olen nooruslik. Et kas on m6tet kuskile minna arstile näitama,ega vist päästa pole midagi. Aga k6igile kes sinna operatsioonile tahavad minna,soovitaksin ma botoxi süste,tihtipeale on higistamine kas narveerimisest,v6i on hoopis kilpnääre v6i mingi haigus. Minul oli see vist hormoonidest v6i antidepressantidest. Et uurige ennem enda higistamise p6hjus välja ja seda operatsiooni mina loen enda elu k6ige suuremaks veaks,suur lollus millega tuleb mul nüüd lihtsalt elada,pool invaliidset elu.

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Kui Teie olukord läks operatsiooniga halvemaks, siis ei saa kuidagi väita, et see operatsiooniga seoses ei ole. Silma närve selle operatsiooniga pole võimalik kahjustada. Silma muutus tuleneb silmas paiknevatest veresoontest, mis sümpatektoomiale selliselt reageerivad. Akne ja sümpatektoomia vahelist seost on väga raske leida.
Kahjuks iga operatsiooni puhul on võimalus, et tulemus pole selline, mida ootame. Soovitaksin Teil pöörduda kirurgi poole, kes Teid opereeris - siis saab ka tema tagasisidet, et operatsiooni tulemus Teid ei rahulda ja otsida võimalust tulemuse korrigeerimiseks - ma ei mõtle selle all ainult operatiivset ravi.