Tugev kõhuvalu 25.03.16 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere.
Mul kõndides tekib paremal pool ülakõhus meeletult terav valu. Mitte joostes ega sörkides, vaid normaalses tempos kõndides. Enamasti nii tugevalt, et pean seisma jääma ja kummardama, siis läheb natuke kergemaks. Kui istun ja /või pikali heidan, siis tugev valu möödub ja jääb õrnalt tuikama. Raskust, kerget valu ja puhitust selles samas kohas on tunda/näha ka alati peale söömist.
Muudest sümptomitest mainin veel valu alakõhus, mida esineb aegajalt. Naistearstil käidud hiljuti ja kõik endiselt korras.
Alaselja igapäevane valu ristluu ja vaagna piirkonnas.

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Ilma Teid ja Teie uuringuid nägemata ei oska ma valu põhjust öelda. Kirjelduse järgi võiks tegu olla nefroptoosi ehk neeru allavajega, kuid kui uroloog seda tõenäoseks ei pea, on mul raske vastupidist väita. Võiksite konsulteerida mõne teise uroloogiga.