urineerimisel okserefleks 27.02.16 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere!

Minu elukaaslane(mee, 28a) kurdab urineerimisel(kui põis on väga täis) okserefleksi. Millest see olla võib?

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Sellise kaebusega puutun kokku esmakordselt. Teoreetiliselt võiks seda seletada ühelt keskuselt ajus ärrituse ülekandumist teisele keskusele. Kirjeldatud on köharefleksiga kaasnevat oksendamist, oksendamist kõrge palaviku korral, jne. Võiksite pöörduda uroloogi vastuvõtule.