Pölveoperatsioonist möödunud 1 kuu. 25.02.16 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Kas pean suutma liikuda ilma toekeppide abita maja treppidest kui tehispölve operatsioonist on möödunud 1 kuu vöi on liiga vara? Toas liigun ilma abita.

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

See kui toas liigute ilma abita, on juba suur asi. Treppidel käimisel kasutage abivahendeid, nii kaua, kui vajate. Taastumine selliste operatsioonide järgselt on väga individuaalne ja selliseid termineid ei ole olemas, kuna peaks abivahenditest loobuma - abivahendid on ju ka selleks, et vältida kukkumisi ja uusi võimalikke traumasid.