Tükk munandi küljes 08.02.16 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tervist, avastasin parema munandi küljes oleva valutu tüki. Umbes 3 kuud tagasi käisin kubemesonga operatsioonil. Enne seda sellist nähtust ei olnud. Peale operatsiooni oli munand tükk aega paistes ja valulik, kuid see oli arvatavasti normaalne operatsiooni järgne nähtus. Nüüdseks valu ja paistetus kadunud, kuid tükk munandi külge tekkinud ning ka sama munand on nähtavalt kõrgemal kui teine.

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Sellised nähud seoses songaoperatsiooniga aeg-ajalt esinevad. Kui vaevusi ei põhjusta, ei näe muretsemiseks põhjust. Kui tüki osas muutusi ei esine, siis pole vaja midagi ette võtta.