pikema-aegne kõhuvalu. 29.01.16 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere, kurtsin siin okt.15 pikemat aega kestnute kõhuvalude üle. Uh ei leidnud midagi valuhoo ajal emos... peale aastal 1998 eemaldatud sapipõie.Kas kasvanud tagasi??? Seni pole aastate jooksul seda uh-s leitud,ehk kirjas on eemaldatud ja on ainult sapiteid kirjeldatud. (sapipõis norm. seinad õhukesed, teed laienenud ei ole...). Saadeti ka igaks juhuks mõõka neelama-kõik ok ja ilus (by-bassi tagajärg ok) . samuti ka kompuutrisse-mis oli paras piin-ma ei suuda ju juua nii palju nii lühikese aja jooksul mis seal ettenähud-pandi siis tilgaga kontrastainet juurde. Seal ainus asi oli laienenud sooleling 4cm ulatuses, mida seegi tähendab-seda tookord emos teada ei saanud-ja otsest põhjust ka mitte. (diagnoos K59.9 ja R10.4). samuti mitte tegutsemisjuhendeid edaspidiseks. Mida see sooleling tähendab? Songa? Uut oppi kunagi?

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Võib tähendada soolepassaazi häiret ehk soolesulgust. Põhjuseks võivad olla liited. Pole välistatud ka kunagi uus operatsioon, kui konservatiivselt valuhoog ei möödu.