Pärasoole polüüp ja hemorroid 13.01.16 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere!

Raseduse viimasel kuul muutusid pärasoole lihased nii nõrgaks, et tekkis hädal käies pärasoole väljatulek, mille sain ise tagasi panna. Pärast sünnitust see probleem kadus kuid 2 nädalat hiljem tekkis välja poole hemorroid. Pöördusin perearstile, kes suunas kirurgi vastuvõtule. Kirurg avastas lisaks hemorroidile, 1 cm jalakesega polüübi ja pani aja päevaseks ambulatoorseks operatsiooniks. Tahaks teada, kas selle operatsiooniga on kiire? Kuna ma toidan last rinnaga (laps on 6 nädalane, operatsiooni ajaks oleks 13 nädalane), ning operatsioon toimub üldnarkoosis, siis ma last toita ei saaks.

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Nii kiire selle operatsiooniga kindlasti pole - oleneb Teie vaevustest. Mina soovitaksin oodata, kuni laps hakkab rinnapiima kõrval ka muud sööma, siis ühe päeva rinnaga toitmise vahelejätmine üldnarkoosi tõttu poleks temale nii raske.