fibroosne kortikaalne defekt 21.12.15 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere!
Minu pojal(13aastane spordi poiss ) tehti labajalast röntkenpilt mis näitas, et tal on (Tibia distaalse metafüüsi tagumisel kontuuril on näha fibroosne kortikaalne defekt 1.5*0.5cm)
Ma ei mõista mis see tähendab.Pere arst ütles ainult , et teeme kordus röntkenpildi 1 kuu pärast. Kas see on ohtlik asi ja kas seda saab ravida? Palun ütelge mis see tähendab?

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Korteksiks nimetatakse luu väliskihti. Selles on Teie pojal on röntgenoloogiliselt tiheduse muutus. Põhjused võivad olla erinevad.
Tegu ortopeedilise probleemiga, milles ei pea ennast spetsialistiks. Peakasite pöörduma (laste)ortopeedi poole. .