Pärasoole hernia 03.11.15 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

10-kond aastat vaevlen kõhutühjendamise hädade käes. Mitte kõhukinnisuse otseselt. Olen saanud ca 20 seanssi nn füsiteraapiat, trenni pärasoole lihaste tugvedamiseks, proovinud ka nn dieetidega jms, ka lahtistitega. Midagi ei aita, soolesisu ei suuda väljutada.
Lisaks on valu duodendumis - ilmselt aeglaselt liikuvata toidumasside ning raskustunne kuskil umbes pôie peal vôi pärasoole kohal, mitte sees.
Roojamassidest saan enam-vähem lahti pâeva jooksul paar korda klistiiri tehes - kui raskustunne ja ebamugevus on muutunudtalumatuks.
Nn häda tunnet pole kunagi hoolimata sellest, et pole kasvõi nädal ennast ttühendada saanud.
Magnetresonantsuuring kinnitas, et mul on nn sisemine song, lisaks ka (ühe) sfinkserit kergitava lihase kerge atroofia.
Mida on võimalik selle puhul ette võtta?
Ja-jah, artsile muidugi, aga aja sain alles jaanuariks, ja nagu isegi aru saate, on teadmatus lisaks aastatepikkusele ebamugavusele talumatu.

Tänan vastamast!

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Kui olete oma hädaga juba 10 aastat elanud, siis vaevalt et 2 kuud midagi siin muudab. Midagi väga konkreetset mul Teile kahjuks öelda ei ole, kuna pole uuringuid ise näinud. Tavaliselt sellistel puhkudel lühendatakse sooltrakti - tehakse jämesoole resektsioon.