sapipõie eemaldamine 06.10.15 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere,

Mul eemaldati varsti juba kaks aastat tagasi(vanus 17.a) sapipõis väikeste kivide tõttu. Operatsioon kulges arstide sõnul edukalt, taastumine oli aga natuke vaevalisem. Raskusi oli voodist püsti saamise ning pikali heitmisega, samuti kõndisin u kaks nädalat üsna küürus asendis, sest selga sirgeks ajada tundus ebamugav, sest tundus, et niimoodi tehes teen ka kõhule haiget. Pikalt (mitu kuud) magasin ainult vasaku külje peal, sest haavade peale pöörata ei julgenud kartes valutunnet. Kusagil aasta peale operatsiooni märkasin seda, et ei saa enam magada ega pikutada vasaku külje peal, kuna siis lööb paremale poole küljele, kahe haava juurde terav valu. Vasakule küljele võin küll heita, kuid siis selle külje peal olles on sügavalt sissehingamine ning keha liigutamine valulik tegevus. Nüüd hiljem olen avastanud, et sama valu esineb ka siis, kui söögist on mitu tundi möödas ning kõht on tühi. Milles võib asi olla? Kas haiget võivad teha operatsioonist tekkinud liited ning kuidas ma saaksin neist valudest vabaneda?

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Natuke kahtlane on, et need vaevused on seotud sapipõie operatsiooniga, kuna nad ei ole jäänud kohe peale operatsiooni, vaid tekkinud aasta hiljem. Peaksite pöörduma perearsti poole, kes korraldaks uuringud. Tühjakõhu valu ei ole iseloomulik sapipõie operatsioonijärsetele vaevustele.