blow-out 30.09.15 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

tere.2011 saadud traumas esines hulgimurrud näopiirkonnas.toimus operatsioon -orbita seina rekonstruktsioon luulise transplantaadi ja plaadiga.
kirjeldus:vasakuinfraorbit.piirk.lõikekaudueemald.sinusmaksillaarisesse vajunud pehmekoe osad.silmapõhjaaset.Ti võrk.hemostaas.haavale kihilisedõmblused.
hiljem silma arsti juures tehtud 2 operatsiooni topeltnägemise vähendamiseks.
kuna hambad üleval vasakul olid lahti, paigaldati kuuks ajaks ka hambaklambrid,et hambad ikka kinni jääks.(jäid ka:)
hetkel on küsimus selline,et praeguseks pole taastunud parema näopoole tundlikkus.kas see jääbki nüüd nii või on veel mingi võimalus?
Helena

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Kui 4 aasta jooksul pole näo tundlikkus taastunud, siis on tõenäoline, et see nii ka jääb.