Jalad 19.08.15 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere,
Olen kuulnud "limb lengthening" - jalapikendus operatsiooni kohta. Kas Eestis seda tehakse, kui vastus on jaatav, siis palju see maksma läheks. Kas peale paranemist saab joosta ?
Aitäh.

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Jalapikenduse operatsiooni on võimalik teha ka Eestis, kuid seda tehakse ainult meditsiinilistel näidustustel - näiteks, kui üks jalg on teisest mingil põhjusel (trauma, kaasasündinud defekt, v.m.s). Jooksmine peale operatsiooni oleneb sellest, mis oli operatsiooni põhjus ja kuidas oli jäseme funktsionaalne seis enne operatsiooni. Põhimõtteliselt on see võimalik. Kui omate haigekassa kindlustust, siis selline operatsioon on patsiendile tasuta - maksta tuleb vaid visiidi ja voodipäeva tasud.