Valud roiete all 13.08.15 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere.
Juba eilsest saati vaevavad mind valud roiete all. Pikali olles kõhu peal valu ei tunne, nii kui selili pööran annab jälle tunda. Koos valudega on kaasnenud nii köha kui ka nohu. Istuda ja kummardada on valulik..
Millest võib see tingitud olla ja kuidas edaspidi talitada?

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Kui kaasneb ka köha võib olla tegemist kopsukelme ärritusega/põletikuga. Valu parema roidekaare all võib olla tingitud sapipõie põletikust, maksa tursest, neuralgiast ja veel paljudest põhjustest, mida kõiki ei oskagi kohe nimetada. Soovitaksin pöörduda perearsti poole, kes saaks uuringuid ja ravi korraldada.