Tugev kõhuvalu alakõhus ja menstruatsioon kaks korda kuus. 20.07.15 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere! Nimelt algas mul märtsis menstruatsioon. Kaks kuud oli täiesti normaalne, kõhuvalu ka eriti polnud ja kõik oli korras. Kuid nüüd viimasel ajal on jube kõhuvalu vasakul alakõhus. Muidugi olen otsinud internetist selle kohta kuid olen leidnud vaid rasedusega seotud probleeme. Kuid ei saa kohe kindlasti olla seoses kuna olen alles kolmteist. Kõhuvalu kestab maksimaalselt nädal ja siis jälle mingi aeg pole midagi. Kui kõhuvalu on, siis alguses nagu natuke annab tunda, siis hakkab õudsalt valus ja siis nagu kaob üldse ära. Kuid üks probleem on veel selles, et mul olid kaks varasemat kuud menstruatsioon kaks korda kuus, kas see on normaalne, kuna alles algasid ning pole tsükkel veel korras või kuhu ma pöörduma peaks? Selles kuus on juba korra olnud (kuu esimestel päeval) ja nüüd tekkis jälle jube valu, nagu tavaliseltki on olnud.

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Peaksite pöörduma günekoloogi vastuvõtule.