pärast pimesooleoperatsiooni 11.07.15 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

9.07 toimus laparoskoopiline apendektoomia, 10.07 "paranenud, rahuldavas üldseisundis lubatud koju". Paberil kirjas medikamentide kohta vaid, et vajadusel valu vastu Paracetamoli 1 g. Küsimus: kas antibiootikume ei peaks võtma? Arst lisaselgitusi ei jaganud, ka dieedi suhtes mingeid nõuandeid ei antud.

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Olenevalt apenditsiidi tõsidusest vahel määratakse antibiootikumid aga nn. tavalise apenditsiidi puhul piisab enne operatsiooni tehtud ühekordsest antibiootikumi annusest. Kui Teile antibiootikumi ei määratud, järelikult ei peetud vajalikuks olevat. Dieet peaks olema mõõdukas - vältida raskestiseeditavaid toite ja ülesöömist. Kui peale operatsiooni on kõht läbi käinud, võib juba julgemalt sööma hakata. Toidu kogused võiksid olla esialgu väiksemad.