põletikulise pimesoole operatsioonijärgne taastumine 19.06.15 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere, Minul lõhkes pimesool enne kui see eemaldati. Operatsioonijärgselt läks nädalapäevad aega ennem kui soolestik uuesti normaalselt tööle hakkas. Minu küsimus oleks, et kui kaua peab raskuste tõstmist piirama kui operatsioon ei olnud laproskoopiline? Samas olen ka märganud, et haava poolne kõhuosa on natuke suurem kui lõikamata pool. Kaua võtab aega, et normaalne olukord taastuks ja kas peaks uuesti arsti poole pöörduma?

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Kui palavikku ei ole ja kui tunne läheb iga päevaga paremaks, siis muretsemiseks põhjust ei näe. Kui arstTeile teisiti ei öelnud, siis umbes 1 kuu peaks hoiduma tugevatest pingutustes. Kõige tähtsam on, et ei tohiks endale valu põhjustada.