Sirge Pöial. 05.05.15 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Minu õepojal jäi 2-e aastaselt pöial raudplaadi alla. Nüüd on poiss juba 13a. ja pöial sirge, paendumatu, ning teda häirib see. Kas on võimalik operatsiooniga pöial paenduvaks saada või peabki ta sellise pöidlaga elama harjuma? See teema vist puudutab rohkem nagu ortopeedia valdkonda, aga ma siin ühtegi ortopeedi ei leidnud, ning seepärast küsin teilt. Ette Tänades!

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

10 aasta vanust traumat on väga kahtlane, et saab liikuvaks teha. Peaksite pöörduma käekirurgi/ortopeedi poole. Sellised spetsialistid on olemas Tartu Ülikooli Kliinikumis ja Põhja Eesti Regionaalhaiglas Mustamäel. Kui nemad näevad perspektiivi, siis on lootust.