Kõhuvalu 26.04.15 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere ! Olen 23 aastane naine ja mul on selline kergelt segav probleem, mis paikneb kusagil roiete ja alakõhu vahelisel alal. Otseselt nii ei valuta, et hakkab valutama ja siis valutabki, vaid pigem on selline tuim segav tunne, vahel harva lööb valu kusagile alakõhtu, aga muidu paikneb siiski kõhu paremal pool keskel. Analüüsid on tehtud- korras. Samuti on tehtud ultraheli, ka sealt ei leitud mitte midagi. Kuid see püsib siiski. Kui ma katsun ise mõlemat, nii vasakut, kui paremat poolt korraga, siis tulemus on selline: Püsti seistes ja katsudes, hüppaks justkui mingi asi sõrmede all, nagu oleks mingi soon või asi püsti. Selili olles, jalad sirgu, see kaob ja kõht on ühtlaselt pehme. Ja kui panen jalad kõveraks, siis justkui ilmub mingil määral tagasi. Liigutades tundsin valu alguses, nüüd enam mitte. Samuti on katsudes valusad alumised roided. Vahepeal on vasakul küljel olles tunne nagu paremalt suruks miski. Kuid nüüd seda ei esine. Valud / ebamugavus tunne on tulnud ja läinud juba pikemat aega. Milles võib olla probleem?

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Kui Teile pole tehtud uuringute alusel osatud usutavat diagnoosi panna, siis vaevalt seda mina ainult kirjelduse järgi suudan. Soovitan pöörduda uuesti perearsti poole, kes peaks korraldama siis täiendavaid uuringuid või suunama Teid eriarsti (kas gastroenteroloogi või kirurgi juurde) konsultatsioonile.