Muhk naha all 22.04.15 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Avastasin endal kaelal 6 päeva tagasi umbes 1.cm suuruse muna, liikumatu valulik ei ole, samas valutas mul sellest muhust natukene kõrgemal. Umbes samal ajal hakkas mul ka samal poolel hammas tunda andma, ige läks paiste, paistetus ei olnud pehme vaid kõva nagu luu, nüüd hammas eemaldati. Mul on veel samas olukorras üks hammas veel, vasakpoole ülemine, ige on paistes, paistetus on kõva, hammas ei valuta. Kui see muhk on hambaga seotud kas on võimalus et ajus või kuskil mujal samasugune muhk on tekkinud või tekkimas. Enesetunne on hea, palavikku ei ole olnud, kas see võib kasvaja olla vms. Kelle juurde ma peaks kõigepealt pöörduma.

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Selline muna võiks olla põletikuline lümfisõlm ja on seotud hambaprobleemiga. Tuleks jälgida - kui hambaprobleemide lahenedes ka lümfisõlm taandareneb, siis midagi tegema ei pea. Kui kuu ajaga lümfisõlm on ikka suurem, siis peaks perearstile näitama.