Kas võib operatsiooni teha 08.04.15 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Kuus aastat tagasi opereerit vähk,kilpnääre,lümfid.ET kõike kätte saada lõigati ka parema õla peamine lihas ja selle lähedalt lihaste närvid läbi.Peale seda on õlg allapoole langenud 10 cm.Kannan abivahendeid ,varukas ja traksid mis peaksid veidi fikseerima õlga.Kasu on minimaalne.Küsimus kas saaks operatsiooniga neid lihaseid uuesti kinnitada,et õlga fikseeridauuesti.Kas ei ole ka risk,et peale operatsiooni võib vähk tagasi tulla.Praegu olen puhas.Kui midagi annaks teha kuidas saaksin Teie vastuvõtule?

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Selliseid operatsioone teevad ortopeedid. Kardan, et asi ei ole mitte ainult lihaste läbilõikamises vaid ka närvikahjustuses. Soovitaksin Teil konsulteerida Teid opereerinud kirurgiga - tema teab täpselt, milles on küsimus ja oskab ka hinnata uue operatsiooni võimalikkust ja mõttekust. Mina ise selliseid operatsioone ei tee.