kõhu korisemine 06.04.15 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere!

Mure seoses kõhu korisemisega. Kõhu korisemine on mul alati väikeseks probleemiks olnud, kuid viimase paari kuu jooksul on see eriti intensiivseks muutunud. Kõht koriseb iga päev ja tekitab tihti piinlikust juba. Kas ma saan selle vastu midagi teha või kas on mingeid ravimeid olemas? Näiteks espumisan?

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Kõhu korisemine on üldiselt normaalne ilming. Teinekord võib see muidugi ebamugasvust põhjustada, kuid see on kindlasti valehäbi. Kõiki Teie korinaid teistele inimestele kuulda ei ole, Te kuulete vaid ise. Espumisan kindlasti mõnevõrra vähendab probleemi, samuti söetabletid.