õõnesrind 02.04.15 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere.mul 4 a lapsel on õõnesrind.käisime ortopeedil see saatis ekg ja kopsu mahtu tegema,ekg oli korras aga laps ei saanud puhumisega hakkama.üldiselt pole ma mingit seletus saanud kas see on ohtlik või mida lapse puhul jälgima pean,kas on asju mida ta teha ei tohi.olen juba suht õnnetu sest kahjuks infot ei saa.
ette tänades.

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Sellega peaksite pöörduma lastekirurgi vastuvõtule. Nii Tartu kui ka Tallinna Lastehaiglas tegeletakse selle probleemiga. Kõik need küsimused tuleks esitada vastuvõtul lastekirurgile, sest lehterrind on erinevate raskusastmetega ja ilma nägemata pole võimalik ei operatsioonivajadust ega mõju edasisele arengule prognoosida.