Jalad 26.12.14 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere!
Minul on viimased kaks nädalat juba ööläbi põlveliigesed kohutavat valu teinud, seda on küll varem ka olnud ja olen käinud eriarsti juures, aga tema midagi ei leidnud, aga valud lähevad hullemaks. Käin ka jalgpalli trennis. Kuid probleem ei ole ainult põlveliigestes, nüüd on need kaks nädalat valutanud ka põlvest all pool olev jala luu, ehk on see sääreluu, käies on valusad, nagu põruvad koguaeg, ja muidugi valutavad koguaeg, mida ma peaksin tegema, et poleks enam selliseid õudsaid valusid?

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Esimese hooga peaks tegema vereproovid, et välistada reumaatilist haigust. Kui põletikunäitajad on normis, siis võib arvata, et jalgpallitrennis saadav koormus on Teie organismile liiga suur - peaks mõneks ajaks trennis aja maha võtma (1 kuu). . Kui ka see ei aita, peaksite uuesti ortopeedile vastuvõtule pöörduma.