Alaseljavalud 17.12.14 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Kannatan üle 20 aasta alaseljavalude käes. Tean, e peale sünnitus tekkis väike kõverus. Viimasel uuringul selgus, et diskid on kulunud. Soovitati nagu juba 20 aastat võimelda. Võimlengi. Igapäev. Abi pole. Määrin ka Fastum geeliga, Diclaci geeliga. Olen kõigerohkem abisaanud pipraplaasrist. Peale selle muidugi söön valuvaigisteid. Ibuprofieni ei saa enam süüa - magu ei kannata. Siis söön paratsetamooli. Abi on lühiajaline. Küsimus selline - miks ei taheta mind opereerida? Või kasvõi ootejärjekorda panna. Olen veel küllaltki noor inimene, aga elukvaliteet on väga all.

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Küsimus neurokirurgia/ortopeedia piirimail. Mina vaid üldkirurg ja küsimuses mitte liiga kompetentne.
Igat seljavalu operatsioon ei ravi. Kui Teile operatsiooni pole pakutud, siis ilmselt puuduvad selged näidustused operatsiooniks s.o. ei olda kindlad, et operatsiooniga saab Teid aidata. Teine võimalus, et Te pole sattunud lihtsalt õige spetsialisti juurde - võiksite küsida teist arvamust spetsialistilt, kes tegeleb seljahädadega.