sisse kasvanud karv 16.12.14 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

tere.mul on probleem bikiinipiirkonnas põletikulise koldega.käisin naistearstijuures seda näitamas, kuid tema ütles et see on nahaarsti või kirurgi rida.mul on arvatavasti naha alla kasvanud karv, mis tekitab põletikku ja koldest jookseb ka välja aeg ajalt verd ja mäda.kui see on tühjenenud, siis läheb turse väiksemaks aga mingi aeg tekib jälle sinna alla mäda.ja see on ka valus.asi on kestnud umbes 6 kuud.Käisin vahepeal egiptuses reisil ja soolane merevesi võttis turse peaaegu ära, kuid nüüd eestis tagasi olles on see jälle tagasi tulnud.tekkis küsimus, kas siia peaks kirurgiliselt sekkuma või saan ma enne mingisuguseid ravivaid kreeme proovida?

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Kardan, et ilma kirurgilise sekkumiseta läbi ei saa. Kindlalt seda ka väita pole võimalik kuna pole ise näinud. Peaksite kirurgile näitama.