kivi sapipõies 11.a-sel poisil 01.11.14 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere! Poeg kaebas kõhuvalu peale kahe kuu jooksul. Ja kõht oli lahtine. Samas märkasin, et valu tugevneb siis, kui kooli on vaja minna, õppimine tema jaoks on stressirohke. Valud algasid augusti lõpus. Mõtlesin, et see on puhtpsüühhiline. Kuid tegime ultraheli ja lastearst väidab, et pilt näitas sapipõies kivi. arst ütles, et tuleb jälgida, ravida seda pole võimalik, kas või opereerida...? Öeldi, et peame minema gastroskoopiat teha. Mida võiksime sellisel juhul ette võtta? Lugupidamisega.

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Sapikivi sellises eas on küllaltki ebatavaline. Kui ikkagi on vaevused, tuleks sapipõis koos kiviga eemaldada. Kaasajal see operatsioon ei ole raske, see tehakse laparoskoopiliselt.