Valu randmes, kühm ja piiratud liikuvus? 20.07.14 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere! Mul on selline mure, et natuke üle kuu aja tagasi sain pallimängus palliga kõvasti vastu rannet, käsi oli ette sirutatud ja korvpall kukkus otse mu randmele. Peale seda oli kõva valu randmes, ei suutnud kätt liigutada korralikult, kuna mida rohkem liigutasin, seda valusam oli. Paiste ei läinudki. Paari tunni pärast ei tundnud ma enam midagi. Mõtlesin, et pole mõtet arsti juurde pöörduda kui midagi pole (ei paistetust, ei valu). Aga paar nädalat tagasi märkasin et randmes on väike kühm, tugev (küllap siis mingi luu) ja teatud asendites hakkab ranne valutama ja ei anna väga edasi painutada (piiratud liikuvus), ei saa nt. kätekõverdusi teha, parema käe ranne ei suuda sellisesse asendisse minna. Alles eile tekkis juba selline asi, et lihtsalt puhates hakkas mu parema käe keskmise sõrme otsas väga tugev valu ja kestis max. 10sek ja seda näppu ei tundnud. Sooviks teie arvamust ja mis võiks aidata/mida peaks tegema, kuna geel, mida arst soovitas, ei aita tõesti.

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Peaksite pöörduma käekirurgi vastuvõtule. Põhja Eesti Regionaalhaiglas on sellised spetsialistid dr. Heimann ja dr. Kask, Tartu Ülikooli Kliinikumis dr. Metsa. Tegu võib olla väga väikse traumaga, mida tavalised ortopeedid ei pruugi alati märgata aga mis nõuab vahelesegamist.