mõra varbas 01.07.14 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere! Ligi kuu aega tagasi lõin oma väikese varba suure raksuga vastu kapiust. Varvas valutas ja läks paiste. Ootasin ja lootsin, et küll paraneb. Möödunud on üle kuu. Varvas on ikka paks ja hoiab imelikult veidi väljapoole. Kingi jalga panna ei saa, sest varbale surudes on kohutavalt valus. Olen kuulnud, et midagi varbaluu murruga ette ei võeta. Kui kaua sellise vigastuse paranemine võib aega võtta ja mis peaks tegema selle kiirendamiseks? Kas on põhjust muretsemiseks, et ehk kasvas midagi valesti kokku ja mis sel juhul ette võtta? Tervitades Katri

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Tuleb minna arsti juurde, teha pilt ja see järel saab otsustada, mida tuleb või saab ette võtta. On võimalik, et luufragmendid on halvas asendis, mistõttu on tekkinud varba deformatsioon.