Kannal närvivalud 22.06.14 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere. Hõõrusin jalanõuga oma jalakanna ära. Järsku hakkas väga valus. Valu on kannal, mitte päris kanna all, aga seal, kus jalanõu tagumine pool asub. Sealt oli ka punane. Nüüd on see valu muutunud väga ebameeldivaks närvivaluks justkui. Natuke on iseeneslikult paremaks läinud, kuid ikka on. Nt panen teise kinga jalga, kuid kui see piirkond kinga puudutab teatud asendis, on väga ebameeldiv närvivalu, nagu närv liiguks vms. Õnneks mitte küll enam nii tugev, kuid siiski. Möödas kaks nädalat, kas ei peaks valu juba taanduma?Mida kannaga ette võtta? Aitäh.

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Peaksite kandma selliseid jalanõusid, mis valusa kohaga üldse vastu ei puutuks. Muul juhul võtab paranemine väga kaua.