Põlv 28.05.14 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere, üle 10a on põlv liigesest välja käinud ( kapsel paigast liikunud, silmaga näha). Seda juhtub järjest sagedamini ja põhjust nagu polekski, nt istun diivanile, keeran voodis külge jne. Mõned aastad tagasi käisin ortopeedi juures ja sealt öeldi, et üliliikuv liiges- midagi pole teha. 2 nädalat tagasi juhtus jälle , seekord oli paigast ära pool tundi, sain paika ja mõne aja pärast jälle, siis läks paika ruttu. Läksin uuesti ortopeedile. Tehti pilt-näitas väikest artroosi, ei midagi tõsist. Arst ütles, et järelikult on põlvelihased nii välja veninud, et tühisel põhjusel liigub paigast ja selle vältimiseks 2 võimalust- operatsioon või bandaaž. Soovitas 3 kuud bandaažiga proovida ja kui ikka käib välja, siis opile. Ei tulnud siis kohe selle peale, aga kui nüüd mõtlema hakata, siis see bandaaž on ju abivahend, ega see mu lihaseid ju pingule ei tõmba ja seega peaks ma ju bandaaži jäämagi kandma. Töötan kokana, seega päev läbi jalgadel. Mis on teie soovitus?

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Kuna olen ise üldkirurg ega mitte ortopeed, pean nõustuma soovitustega, mis Teile ortopeed andis. Ise kaldun arvama, et 10 aastat kestnud vea puhul vaevalt enam ortoos palju aitab. Niipalju kindlasti, et ortoosi pealolles ei tohiks luksatsiooni nii kergesti tekkida. See eeldaks aga ortoosi kandmist pidevalt.