lümfisõlmede op 27.05.14 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere , 3 nädalat tagasi oli lümfisõlmede op (seotud vähiga) pea-ja kaela piirkonnas , mulle tekitab muret paistetus, mis ei ole vähemaks läinud .Paistes on kaela ja põskede vaheline osa . Seal kus lõikus tehti (kaelal alumine osa ) on kõik korras haavad on paranenud ja kaebusi ei ole . Ka keelele on tekkinud lausa nagu mingi kiht mis katsudes eemaldub . Kas oskate öelda millega määrida või kompressi teha ,et paistetus väheneks ja kui kaua võtab aega ,et opi järgne paistetus taanduks . Jään Teie vastust ootama . Tänud ette ära !

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Lümfisõlmede eemaldamise järgselt paistetus on kahjuks paratamatus - see on nimelt lümfipais. Võib kesta veel kaua ja osaliselt võibki nii jääda, kuna lümfiteed ja sõlmed on eemaldatud. Kui palavikku ei ole, siis polegi vaja ravida. Aeg aitab sellisel juhul kõige paremini.