pikemat aega probleem seedimisega 25.05.14 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere

Olen 23-aastane naisterahvas. Kirjutan teile, kuna olen muutunud kergelt paaniliseks ja ei tea enam kuhu pöörduda. Nimelt, olen juba pikemat aega (u 3 nädalat) vaevelnud seedehäirete käes. Täpsemalt tunnen ma pidevat roojamise vajadust ja see tunne ei kao ka pärast vetsu külastust. Väljaheide on muutunud, pigem tuleb see välja pabulatena ning ma ei tunne et saaksin ühe korraga oma soole tühjendatud, kord oleks kõht justkui kinni, siis lahti. Ka on muutunud värvus, mis pigem on helepruunikas. Aegajalt tunnen valu vasakul naba kõrguses piirkonnas. Pöördusin ka oma murega perearstile, kuid tema arvas et tegu võib olla lihtsalt soole funktsiooni häirega. Soovitas võtta Espumisani ja probiootikume. Kõht ajab ka üsna palju gaasi ja koriseb aegajalt. Minul on aga mure päris suur. Kindlasti pöördutakse teie poole sarnaste küsimustega pidevalt, kuid kuna ma paaniliselt kardan vähki haigestumist, siis palungi ma teid ehk mulle pisut meelerahu kinkida ja avaldadad arvamust, mis võiks neid sümptomeid põhjustada? Olen käinud varasemalt maouuringul ja kordan sama protseduuri peagi uuesti (Helicobacteri ravi). Ometi, mööduvad mu päevad hirmus, et mis mul võiks viga olla ja kuidas neid hädasid leevendada. Kas võib tõesti olla, et mind on tabanud see kõige hirmsam?

Suur aitäh!

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

23 aastaselt on vähk vähe tõenäoline, kuid siiski mitte võimatu. Hädade põhjuse selgitamiseks ja ravi saamiseks oleks otstarbekas pöörduda gastroenteroloogi poole.