Kõhus vaevab. 08.05.14 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere olen 21 aastane noormees.
Mure selline, et viimased 2 nädalat on seest imelikult närind ja mulisend. Alguses polnud asi hull aga nüüdseks on juba päris valus, just kui tunned kui gaasid hakkavad maos või kõhus liikuma lööb tervesse kõhtu üsna valusad hood. Mure hakkas siis pihta kui tööl tõstis üsna rakseid asju kas on võimalik et olen tõmmanud kõhu ära või liigsest stressist??
Olen veel väga suur paanitseja ka veel peale kauba.
Võib olla see ka kuidagi seotud sellega?

Kõige Head!

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Kõik on võimalik. Sellised sümptomid on paljude haiguste puhul võimalikud. Esimese asjana võikiste anda rahu (hoiduma füüsilisest pingutusest) ja pidada ka kergemat dieeti. Kui asi paremaks ei lähe, peaksite siiski pöörduma arsti poole.