Tükk sabakondi juures 02.05.14 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere! Probleem selline: et 5-6 aastat tekkis sabakondi juurde selline umbes 2-3cm suurune ringi kujuline tükk sabakondi juurde. Alguses valutas ja punetas. Käisin arsti juures ja arst ütles, et see mingi mäda kolle vms.. Kirjutas mingit kreemi ja ütles, et kui mäda välja ise ei tule, siis lõikame lahti. Proovisin seda kreemi ja ema veel andis vsnesvski salvi ja need tõmbasid ilusti mäda lahti ja asi sai nagu korda.. Aga siis pika peale nagu tekkis uuesti tükk, aga ei valutanud ega häirinud üldse, seega ei pöördunud enam arsti juurde. Praegugi on see tükk alles.. Vahepeal ajab ainult sellist väga hele pruunikat vee moodi asja välja ja väga harva ka natukene verd, kui suruda selle tüki peale.. Aga valus ega midagi ei ole! Täiesti tundetu valu suhtes, ainult ebamugav.. Olen koguaeg lükanud arstile minekut edasi, kuna natuke pelgan arste, aga nüüd olen otsustanud ikkagi minna, kuna häirib see vee moodi asja tulemine sealt. Olen netist ka uurinud ja, kui õigesti aru olen saanud on tegemist vist mingisuguse tsüstiga või pilonidaalsiinusega? Arvatavasti te teate vastust millega tegemist, seega mind huvitakski mõned küsimused, et mis ravi võimalused on? Olen lugenud, et peab operatsioonile minema? Kas peab ja muud võimalust ei ole? Ja kui peab, kaua võtab aega operatsiooni protseduur ja taastumine näiteks tööle tagasi minemiseks? Ja kas operatsiooni ajal pannakse täitsa magama või tehakse ainult mingisugune alakeha tuimestus? Ja siis mind huvitaks veel, kas on mingeid halbu tagajärgi, kui mul nüüd nii kaua on olnud see ja pole kuhugi pöördunud?
Tänud ette ära vastuse eest!

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Teie poolt pakutud diagnoos tundub olevat õige. Peale operatsiooni mina sellest vabanemiseks teist võuimalust ei näe. Sellel, et see haigus nii kaua kestnud on, halbu tagajärgi olla ei tohiks. Operatsioontehakse üldnarkoosis. paranemiseks peaks arvestama ca 1 kuu.