Valu kõhus peale operatsiooni 10.03.14 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere

Käisin nabasonga operatsioonil. sama operatsiooni aeg korrigeeriti ka kolme keisersünnituse armid. Seega kõht lõigati nabast alla ja emaka pealt risti lahti.
operatsioonist on möödas üle kuu aja. pikali olles on kõik korras, aga nii kui pean püsti olema, lööb kõhtu tugev valu, nagu närvivalu (terav, noaga lõikav valu).
Miks see valu tekib?
Kas selline valu üldse kunagi ära läheb?

Tänan

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Oleneb millest valu on ja kas Teie songaplastikaks kasutati võrku. Reeglina siiski peale operatsiooni tekkinud valud aja jooksul leevenduvad. Abiks on igasugused soojusprotseduurid ja füsioteraapia.
Soovitan pöörduda Teid opereeriunud kirurgi poole.