Probleem hemorroidiga 02.03.14 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tervitused,

Esineb selline probleem, mida võib põhjustada just hemorroid (inglise keeles haemorrhoids või hemorroids). Olen seda tunnetanud juba pikemat aega; mõnikord hemorroid segab, teinekord ei pane tähelegi ning nõnda ma suurt problemaatikat sellest ei ole tekitanud (kuna algselt ei teadnud millega tegu võib olla).
Esineb ük hemorroid, mis aegajalt tekitab valu (kergemat) ning ebamugavust just eelkõige. Teinekord on ka kergemat veritsust, mis on eeldavasti tingitud just sellest probleemist. Kindlasti mainin ära ka, et tegu on välise hemorroid-iga.

Küsingi nõu, et milliste ravi meetmetega saak antud probleemile kõige parema lahenduse?

Lugupidamisega,
Kodanik.

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Välise hemorroidi ravi saab olla nii kirurgiline, kui ka medikamentoosne. Olenevalt olukorrast kasutatakse mõlemaid. Päris radikaalne oleks operatsioon - kuid ilma nägemata on selle vajadust võimatu otsustada.