Verepilt pärast flegmooni diagnoosi 21.01.14 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere.
Pöördun järgmise küsimusega. Podagrahaigel 68. a mehel diagnoositi 23.12.2013 flegmoon, mida ka opereeriti (jalg oli selleks ajaks olnud paistes ca 3 nädalat - podagra puhul ei olnud selline aeg teab mis erakordne, ent nüüd ei aidanud ükski podagraravi ja jalg läks üha hullemaks). Pärast haiglaravi (nädal) tegi isik vereanalüüsi 17.01.2014 (siiani käib karkudega ning jalg jätkuvalt põletikus). Vereanalüüsi näitajad olid üldjuhul normis (sh veresuhkur, mis muidu kippus kõrgem normist olema ning ka haiglas hüppas üles-alla). Vereanalüüsis tekitas siiski muret järgmised näitajad. Hemoglobiin 129, lümfotsüütide suhtarv 46,4%, erütrotsüütide settekiirus 30 mm/h. Kas on põhjust muretsemiseks või tulenevad sellised näitajad jätkuvast põletikust (mille vastu saab jätkuvalt antibiootikume)?

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Need näitajad ei olegi kõige hullemad. Põletikunäitajad veres püsivad senikaua, kuni kestab põletik.