Pistevalud kõhu keskel. 17.01.14 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere! Olen 47 a. naine. Ei suitseta, alkoholi tarbin ülivähe ja harva, kohvi joon ka ainult hommikul, vürtsikad toidud muidu meeldivad. Ei ole ka kõrvetisi. Aga mul on tekkinud probleem. Varem aeg-ajalt, nüüd tihedamini on rindkere keskel nn. kolmnurgas, mõni cm vasakul (vahel natuke m4-5 cm allapoole ka) pool pistevalud. Täpselt vasaku viimase ribi all. Vahel mõne liigutusega ka (näiteks lõigates kõvat juustu). Rennie tabletid on justkui aidanud. Perearsti juurde on aeg kirja pandud, aga sinna on veel nädal aega. Milles on Teie arvates probleem? Andke palun soovitusi! Tänan ette!

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Kahjuks nii napi kirjelduse alusel pole võimalik isegi kõige üldisemaid soovitusi anda. Ülakõhu vaevused võivad olla tingitud nii seedetraktist, südamest aga ka lihas/närvivaludest. Kui vaevusi provotseerib mingi füüsiline tegevus, siis ise pakuksin esimese variandina välja viimast. Igal juhul, kui vaevused sagenevad vajaksite uuringuid.