Anomaalsed valud kõhus vasakul. 22.12.13 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere!

2010. aasta oktoobris oli mul autoavarii, mille tagajärjel sain rindkere põrutuse ja murdsin vasaku rangluu.

3 kuud hiljem algasid mu kõhu vasakul poolel anomaalsed valud.

Valud jooksevad rinnaku alt kuni vöökohani välja. Mõnel päeval rinnaku all, mõnel päeval nabast vasakul. Valud tekivad ka vasaku käega raskusi tõstes. Samuti nt külili magades. Miski justkui kisuks ja tiriks sees.

Olen lasknud uurida magu, tehtud röntgen ja ultraheli. Lasin teha ka maosulgurit korrigeeriva operatsiooni (nissen fundoplication), arvates, et asi on reflukshaiguses, mille olemasolu küll gastroenteroloog eitas.

Pehmelt öeldes on olemine kehva ja pea musti mõtteid täis. Selline olukord mõjub nii isklikule kui ka tööelule. Ma ei saa ju elada terve elu valudes. Kardan, et varem või hiljem mõjub selline olukord ka mu psüühikale ja närvidele.

Kas oskate mulle mingit nõu anda? Milles võiks olla minu probleemi iva ja kuhu taolise anomaalia korral üldse edasi pöörduda?

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Kuna seostate oma vaevusi traumaga, pole võimatu, et põhjus on lülisambas ja närvisüsteemis. Enne tuleks aga välja lülitada võimalikud kõhukoopa patoloogiad. Gastroenteroloog on selleks sobiv spetsialist. Soovitan pöörduda uuesti.