Roidemurd - mida silmas pidada? 18.11.13 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tervist!
Mul on paremal pool 9. roide murd. Nihkes 1,1 mm. Saan aru, et see peab ise kinni kasvama ja midagi selleks ei tehta. Aga mida ma peaksin silmas pidama igapäevaselt toimides, et hiljem vaevusi ei tekitaks?
Kui on roie nihkes, kas ta siis kasvab ikkagi õigesti kinni? Kuidas see võimalik on?

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Selle asja korraldab loodus kõige paremini. Kahjuks on aga see aeg, kui pole veel kinni kasvanud, valus. Tunda võib anda sügaval hingamisel ja liigutamisel veel mitu kuud. Ise ei saa sisuliselt midagi teha, kui ainult siis vältida liigutusi ja tegevusi, mis valu põhjustavad.