Varba vigastus 14.10.13 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

23. augustil kukkus minu väikse varba peale umbes 150 cm kõrguselt pooleliitrine moosipurk. Katsusin varba läbi, see oli küll valus, kuid seda sai liigutada. Käia sain pikka aega vaid lahtiste jalanõudega, paljajalu käies valus eriti polnud. Hetkel on siiski varvas tunduvalt paistes (ka punetav), kuidi mitte eriliselt valus. Valulik on varvas vaid siis, kui olen pikemat aega kinnise jalanõuga (eriti veidi kõrgemaga) käinud, tantsinud vms. Tegelen tantsutreeningutega, mis otseselt varvast ei traumeeri (tantsin sussides, liigutused ei ole järsud, ei esine hüplemist), kuid kas ma taolise paistetuse puhul ikka tohiks tantsida? Kui kaua selline trauma paraneb ja kas paistetus pärast sellist perioodi (üle pooleteise kuu) on normaalne või tuleks mul pöörduda arsti poole?

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Trauma jätab jälje päris pikaks ajaks. Isegi kui Teil oli luumurd, siis väikse varba puhul midagi ette ei võeta. Seega arsti poole pöördumisel erilist mõtet ei näe. Kui tantsimine Teile valu ei tee, siis ei näe põhjust sellest loobumiseks. Kõrgetest kontsadest võiksite mõneks ajaks loobuda.