Välise kõhre rebend põlves 03.10.13 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Kui magnettomograafia leiu põhjal on kindlaks tehtud vasakus põlves välise kõhre rebend, kas on võimalik, et see taastub ainult medikamentide kasutamisega või on vajalik operatsioon? Kui see taastub ilma operatsioonita, siis millist ravi oleks soovitav kasutada? Kuna traumast on möödas juba mitu kuud, on probleem aeg-ajalt endast märku andnud ja momendil takistab liikumist ja teeb valu.

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Kõik oleneb rebendi ulatusest. Mingeid erilisi medikamente, millega kõhre saaks taastada, pole olemas. Glükoosamiinil küll väidetakse seda toimet olevat, kuid päris teaduslikku tõestust minu teada sellel ei ole. Trauma paranemiseks on vajalik aeg.
Peaksite need küsimused esitama Teid konsulteerinud ortopeedile - mina olen pelgalt üldkirurg ja see probleem ei kuulu päris minu kompetentsi.