Sapikivide operatsioon 29.09.13 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Mul on sapikivid (sapipõis on mul juba eemaldatud) ja olen nendega korduvalt haiglas käinud, kuid arstidel ei ole õnnestunud neid eemaldada. Põhjus on väidetavalt nende asetuses - neid on väga palju ja nad on tihkelt üksteise vastas nagu kiviaed. Kuna neid purustada ja eemaldada ei õnnestunud, pandi stendid. Olen nüüd juba kaks korda stente vahetamas käinud ja arstid soovitavad operatsiooni, mis pidi küllalt raske ja keeruline olema. Mina aga kardan, et olen sellise operatsiooni jaoks juba liiga vana ja nõrk. Võtan iga päev vererõhutablette, kuid muid suuremaid hädasid ei tähelda. Nüüd on saabunud aeg, kus pean tegema otsuse, kas jätkata stentide vahetamist või minna operatsioonile. Palun andke nõu. Lugupidamisega.

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Kui arstid, kes Teid siiani ravinud on soovitavad operatsiooni, siis jääb minul üle vaid nendega nõustuda. Ilmselt olete siiski sellises konditsioonis, et operatsioon pole Teie jaoks ülemäärase riskiga - muidu vaevalt Teile operatsiooni pakutaks.
Nii et julgustan Teid tegema nii, nagu Teie tohter Teile soovitab.